זוכרים את הנופלים

עמוד זה מוקדש לזכר 8 שוטרי מתפ"א הגיבורים שנפלו בשבעה באוקטובר האיום בבארי ובשדרות, ולזכר השוטר ארז שאול לוי (עמדי) שנפל במהלך העימותים שפרצו ב-2017 באום אל חיראן ומאז המפעל שלנו הפך למפעל של ארז והמשפחה שלו שמלווה אותנו על כל צעד ושעל.

זוכרים את הנופלים - מתפ"א
מרטין קוזמיצקס ז"ל

מרטין קוזמיצקס ז"ל

ביום שבת בבוקר (7.10.23), לאחר שחזר לביתו בסיום משמרת לילה שמע מרטין ז״ל ירי, לקח את נשקו והציוד המבצעי שלו ויצא לעבר קולות הירי.
עם הגעתו חבר למפקד המחוז הדרומי בכוונה לחתור למגע לקרב אשר התנהל בתחנת שדרות. בדרכם נתקלו במחבלים וכתף אל כתף עם מפקד המחוז החלו בלחימה ואף חיסלו מספר מחבלים אשר פשטו על העיר, בכך הצילו בפעולתם חיי אזרחים רבים.
במהלך קרב היריות נפגע מרטין ז״ל מירי צלפים ונהרג. מפקד המחוז הדרומי מספר שרגעים ספורים לפני ההתקלות אמר מרטין, ״המפקד, לזה חיכיתי, להילחם במחבלים״.

מרטין קוזמיצקס ז״ל, בן 46, התגייס למשטרת ישראל בשנת 2005 והתגורר בשדרות. הותיר אחריו אם, רעיה, שלושה ילדים ואחות. סנ״צ מרטין קוזמיצקס ז״ל שירת ביחידת מתפ״א במגוון תפקידי לוחמה, האחרון שבהם מפקד פלגת ״בז״ ביחידה.
במהלך שירותו קיבל מספר תעודות הצטיינות אודות פעילותו המבצעית והובלת מערך הדרכת הלוחמים ביחידה. חבריו מספרים, ״כשהיינו מסתכלים על מרטין ז״ל ראינו לוחם בכל רמ״ח איבריו, כשהיינו מדברים על היתקלות עם מחבלים אמרנו שהמחבלים לא יתקלו בו״.

אוראל שלום אלון ז"ל

אוראל שלום אלון ז"ל

נפל בקרב בקיבוץ בארי ב-7.10.23.

רס"ל אוראל שלום אלון, תושב קרית אתא בן 23, נהרג בקרב מול מחבלי החמאס בחזית הדרום. אלון שירת כלוחם ביחידה לתיאום פעולות אכיפה (מתפ"א) של משטרת ישראל. בהודעה שפרסמה המשטרה נאמר: "גבורה תחת אש – אנו מודיעים בצער ויגון רב על נפילתו בקרב של רס"ל אוראל שלום אלון, לוחם ביחידה לתיאום פעולות אכיפה (מתפ״א), אשר פעל בעוז ובחירוף נפש מול האויב בקיבוץ בארי".

דור מנגדי ז"ל

דור מנגדי ז"ל

נפל בקרב בקיבוץ בארי ב-7.10.23.

בן 24 מראש העין. שירת ביחידת מתפ"א והיה בין הראשונים שנכנסו לבארי ב 07/10 ונרצח יחד עם עוד 6 חבריו לצוות כשחטפו טיל RPG לג'יפ שלהם. דור נלחם בגבורה עד לרגע האחרון בעת מילוי תפקידו בקיבוץ בארי.

בוריס דנילוב ז"ל

בוריס דנילוב ז"ל

נפל בקרב בקיבוץ בארי ב-7.10.23.

בוריס היה לוחם ביחידת מתפ"א של משטרת ישראל. נלחם ונפל בקרב הדמים בקיבוץ בארי.
בוריס היה איש אמיץ ואישיות יוצאת דופן, תמיד ראשון להתנדב מבין כולם. ב 2016 קיבל את צל"ש המפכ"ל, על הצטיינותו במהלך פעילות מבצעית בשער שכם בירושלים.
הותיר אחריו אישה ושני ילדים קטנים, אם ושני אחים.

ודים בליך ז"ל

ודים בליך ז"ל

נפל בקרב בקיבוץ בארי ב-7.10.23.

בליך היה תושב חיפה, נשוי לאורטל ואבא לליאם בן ה-11, מיה בת ה-8 וליז בת ה-4.
בליך נולד בחרקוב ועלה לארץ בגיל 5. את השירות הצבאי עשה במג"ב. בהמשך היה לוחם וחובש ביחידת המסתערבים.

הוא התגייס ליחידת מתפ"א במשטרת ישראל בשנת 2010, שימש כלוחם ביחידה ולאחר מכן היה מדריך בקורס קצינים של השוטרים במכללה הלאומית לשוטרים. הוא חזר מהמכללה הלאומית והיה לסגן מפקד פלגה. במהלך הזמן הזה הוא הוביל ופיקד על הקורס הראשון של הכשרת לוחמי יחידת מתפ"א.

בתפקידו האחרון הוא היה מפקד פלגה.

נהרג כאשר נלחם בחירוף נפש בבארי מול המחבלים.

אלירן אברג'יל ז"ל

אלירן אברג'יל ז"ל

נפל בקרב בקיבוץ בארי ב-7.10.23.

אלירן סיים את לימודיו בשנת תשפ"ג במסלול קרימינולוגיה ואכיפת החוק בפקולטה לחברה וקהילה, לוחם במשטרת ישראל שנפל בקרב בקיבוץ בארי.

היה מצטיין המפכ״ל. נפל לאחר שחיסל בגבורה מחבלים רבים בשבת הארורה בעוטף עזה.

דן גנות ז"ל

דן גנות ז"ל

נפל בקרב בקיבוץ בארי ב-7.10.23.

דן היה חלק מהיחידה הארצית של המשטרה. המפקד של דן, סנ"צ מרטין קוזמיצקס ז"ל, נפל בקרב במשטרת שדרות, ודן לקח פיקוד על הצוות אבל הוא כל הזמן שמע קריאות בקשר על מה שקורה בקיבוץ בארי ולמרות שזו לא הגזרה שלו הוא החליט לנסוע לשם בגי'פ לחלץ תושבים.

הם היו הראשונים שהגיעו לקיבוץ, והיו כוח הפריצה לחילוץ השבויים.

גדיף מולוגטה ז"ל

גדיף מולוגטה ז"ל

נפל בקרב בקיבוץ בארי ב-7.10.23.

לוחם במנהלת תיאום פעולות אכיפה (מתפ"א) פעל בעוז ובחירוף נפש בחזית הלחימה מול האויב.

ארז שאול לוי (עמדי) ז"ל

ארז שאול לוי (עמדי) ז"ל

רב-סמל בכיר ארז שאול לוי נפל בפעילות מבצעית ביום כ' בטבת תשע"ז (18.1.2017).

הוא הובא למנוחות בחלקה הצבאית בבית העלמין ביבנה. הותיר אישה, שני ילדים, הורים ואחים.

על מצבתו כתבו אוהביו, על פי אותיות שמו: "ארז יקר שלנו. ריקים הימים בלעדיך. זוכרים תמיד את האור בעיניך והחיוך על שפתיך".

על גבורת לוחמי מתפ"א בשבעה באוקטובר: