יפה אליאסי ז״ל

יפה אליאסי ז״ל

יפה אליאסי, עובדת סוציאלית ערכית ומיוחדת הלכה לעולמה ב – 7/12/2007.

כל שנותיה, כאדם וכאיש מקצוע, היא הקדישה לנתינה. ולא סתם נתינה – נתינה מכל הלב, הושטת יד לכל נזקק. עבורה זאת היתה דרך חיים, תבנית חשיבה ורגש, מהות הקיום האנושי.

תחילת דרכה של יפה היתה בעבודה כוללנית העובדת במעון יום בשיטות של מעורבות הורים כפי שהיום נחשבות לחדשניות; בבי"ס עם הצוות ועם הורים כמגשרת, מטפלת ומטפחת, עם משפחות צעירות הזקוקות ללווי תומך ואמפטי בתחילת דרכן.

משנת 1984 עברה לעבוד כרכזת מתנדבים ומאז לא נפרדה מהנושא שזרם בעורקיה.
בכל אשר הביטה יפה ראתה הן את הנזקק וצרכיו וכן את היכול לתת ולעזור. בעיני יפה כל אדם יש לו מה לתת, כל אחד יכול לתרום משהו מעצמו לטובת הזולת, לטובת החברה, לרווחת הקהילה – לתרום, פירושו גם לקבל.

יפה עסקה שנים רבות בפיתוח ההתנדבות ופיתוח מתנדבים. היא ידעה לגייס אנשים לתת לאחרים וידעה לראות את צורכי התורם ולתת גם לו. כמי שנתנה דוגמא אישית, היא נכנסה ללבם של המתנדבים והנזקקים להם גם יחד. היא ראתה יעוד בקירוב לבבם של העובדים בשירותי הרווחה לנושא ההתנדבות ולמתנדבים ועשתה רבות ומגוונות לממש זאת.
ויפה האדם – חמה ואכפתית, ערה לכל נזקק ולכל מצוקה, בצניעות ובנועם יודעת להושיט יד תומכת ומכוונת, תמיד שם, תמיד עם חיוך, אופטימית ושופעת אמונה באדם. כל מי שפגש בה, מי שנגעה בו בדרכה – כעוזר וכנעזר, כעמית וכשותף – זוכר אותה, מעריך אותה, מעריץ אותה, אוהב אותה….

מורשתה של יפה היא התנדבות ונתינה: לפרט, למשפחה, לקהילה. נאמנים למורשת זאת החליטו בני משפחתה להקים קרן על שמה לעידוד העשיה ההתנדבותית והנתינה האישית. הקרן מציינת בתרומתה הן את ההתנדבות של העובדים במינהל השירותים החברתיים והן את המתנדבים שנתינתם ייחודית.